ExtendLaw osales ELTA 2019.a Kongressil Madridis

20.- 22. novembril 2019  toimus Madridis Euroopa Legal Tech Assotsiatsiooni (ELTA) 2019.a Kongress (https://europe-legaltech.org/elta-congress-2019/)

ELTA eesmärk on õigustehnoloogia (Legal Tech) positsiooni tugevdamine Euroopa tasandil.

Kongressil arutleti õigustehnoloogia hetkeseisust ning tulevikusuundadest ja oma kogemusi jagasid õigustehnoloogia eksperdid kogu maailmast.

 

ExtendLaw on ELTA liige, vaata: https://europe-legaltech.org/membership-2/

ExtendLaw asutaja Evert Nõlv on ELTA Eesti saadik (ELTA´s Ambassador), vaata: https://europe-legaltech.org/about-elta/ xLaw tutvustamine Tallinn Legal Tech Talks ürituste sarja raames

19. novembril 2019 toimus  #TLTT – Tallinn Legal Tech Talks ürituste sarja raames esimene töötuba „Present and Future of Legal Tech: What, How, and Where?“.

Töötoa fookuses oli õigustehnoloogia kaks aluspõhimõtet: arvutiteadus ja õiguslik raamistik;  analüüsiti ja võrreldi Eesti, Saksamaa, Soome, Poola ja Leedu õigustehnoloogia  maastikku ning  jagati praktilisi nõuandeid.

ExtendLaw asutaja Evert Nõlv tutvustas Eesti õigusspetsialistide seas laialdast  kasutust leidnud õigustehnoloogilist rakendust xLaw.

Vaata ürituse kohta siit:

https://oigus.ut.ee/et/uritused/tltt-tallinn-legal-tech-talks-esimene-tootuba

Programm:

https://sisu.ut.ee/sites/default/files/doktorikool.midok/files/programme.pdf
2019 Harvard Legal Technology Symposium Bostonis

ExtendLaw asutaja osales  Harvardi õiguse ja tehnoloogia seltsi poolt korraldatud 2019. aasta Harvardi õigustehnoloogia sümpoosionil  12. – 13. septembril 2019 Bostonis.  

Harvardi õiguse ja tehnoloogia selts on 2018.a loodud Harvardi õigusekooli (Harvard Law School) tudengite  selts, mis ühendab õiguse ja IT valdkonda.

Sümpoosionil  arutati kolme laia ja omavahel seotud teemat:

1. Kuidas mõjutab tehnoloogia õiguspraktikat?

 2. Kuidas peaks juriidiline haridus reageerima õigustehnoloogia kasvavale tähtsusele?

 3. Kuidas muudab tehnoloogia praktiseerivate juristide ja õiguskoolide lõpetajate seaduslikku karjääri?

Sümpoosionil oli mitmeid paneele, kus arutati kuidas tehnoloogia saaks täiustada ja kujundada õigustööd ja seal esinesid mitmed tuntud õigustehnoloogia spetsialistid

https://orgs.law.harvard.edu/techsoc/2019-legal-technology-symposium/

 

http://orgs.law.harvard.edu/techsoc/files/2019/09/LegalTech_Agenda.pdf